Samowiążące buty – Nike Mag model 2016

on

Zachwyt i rozczarowanie, takie uczucia wiążą się wydaniem długo oczekiwanych samowiążocych się butów Nike MAG znanych z filmu Powrót do przeszłości 2.  Pierwsze wydanie pojawiło się w 2011 roku w ilości 1510 sztuk, sprzedawanych tylko na Ebay i cały dochód przeznaczony został na wsparcie fundacji Michela J. Foxa w celu badania nad lekiem na chorobę Parkinsona.  W sumie zebrano ponad 9,4 milona dolarów.  Niestety wersja z 2011 roku nie wiązała się sama.

W zeszłym roku, przy okazji świętowania dnia do którego przeniósł się główny bohater filmu z 1989 roku, gdy wszystkie media przypominały jakie wynalazki były w filmie i co do dziś udało się osiągnąć, Michel J. Fox w popularnym amerykańskim Talk Show zaprezentował pierwsze samowiążące się Nike MAG. Od tamtej pory wszyscy fani filmu i marki Nike czekali na oficjalna premierę.

Dziś już wiemy, że będzie dostępne tylko 86 par + kilka dostępnych na specjalnych aukcjach. Wczoraj zakończyła się pierwsza aukcja w Hong Kongu, gdzie sprzedano Nike MAG za około 100 000 $!!!  Właściciele tych 86 par zostaną wylosowani w loterii, żeby wziąć udział w loterii trzeba było wpłacić 10$ i liczyć na szczęście niewiele większe niż w totolotku.

Same buty wyglądają niesamowicie, system nie jest tak szybki jak w filmie, ale działa całkiem fajnie, co możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Celebryci i niektórzy szczęśliwcy mieli okazję przymierzyć NIke MAG w wybranych miejscach w  USA.

Nam pozostaje czekanie na premierę innego samowiążocego się model Nike – HYPERADAPT 1.0

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *