W czym chodzić – Asicis Gel-Lyte III

on

Rozpoczynamy cykl artykułów, o modnych i wygodnych butach, które świetnie sprawdzają się podczas codziennego użytkowania.

Na początek kultowy już model wśród sneakerheadów – Asics Gel-Lyte w wersji III.

 1. Kilka zdań o marce.
  Asics to japońska firma, która wcześniej używała nazwy Onitsuka. Obecnie możecie kupić buty pod obiema nazwami, Asics używa nazwy Onitsuka do modeli retro produkowanych pod tą nawą. Chyba najbardziej rozpoznawalnym modelem z tamtego okresu but noszony przez Bruce’a Lee w filmie Gra Śmierci, czyli żółte  Onitsuka Tiger Mexico 66. Później te same buty nosiła Uma Thurman w Kill Bill vol.1. Nazwę firmy zmieniono na Asics w 1977 roku. Firma znana jest z wysokiej jakości i dokładności oraz z wprowadzania innowacyjny rozwiązań w swoim obuwiu. Przez długi okres Asics był popularny przede wszystkim wśród biegaczy, ale wraz z pojawieniem się mody na noszenie butów retro-runingowych popularność diametralnie wzrosła.
 2. Historia Asics Gel-Lyte III
  Gel-Lyte III zaprezentowano w 1990 roku, był to trzeci model w którym wykorzystano żelowe wkładki  w podeszwie środkowej, co miało być odpowiedzią na system Air od Nike. Nowatorskim i niespotkanym chyba w żadnym innym bucie rozwiązaniem jest dzielony język. Takie rozwiązanie miało  wyeliminować problem języka, który często zsuwał się na jedną stronę powodując dyskomfort. W oryginalnym modelu z lat dziewięćdziesiątych były dodatkowo wstawki odblaskowe 3M, których oczywiście w nowych modelach nie spotkacie.
 3. Gel-Lyte III dziś.
  Model Gel-Lyte III jest obecnie jednym z najpopularniejszy wśród sneakerheadów. Cechuje go wysoka jakość wykonania, niesamowity komfort noszenia, podobno przewyższający inne modele retro oraz olbrzymia ilość wersji kolorystycznych. Model co roku wychodzi w wielu wersjach standardowych, do tego są wersje limitowane i modele powstające przy współpracy ze znanymi osobami i sklepami sneakerowymi.
  Jeżeli chcecie kupić Gel-Lyte’y to może was zaskoczyć cena, która jest trochę wyższa od New Balance, Reebok czy adidas. Oczywiście możecie szukać promocji i obniżek, czasem trafiają się okazje poniżej 300 złotych. Zapewniamy jednak, że jest to dobra inwestycja.
  Pamiętajcie tylko, aby zamawiać w sprawdzonym sklepie. Podróbki, mimo że wyglądają prawie identycznie,  w żadnym stopniu nie są tam komfortowe, a jakość też jest mocno dyskusyjna.

asics-gel-lyte-iii,40841104-big asics-gel-lyte-iii,40841111-big asics-gel-lyte-iii,40841127-big asics-gel-lyte-iii,43220526-big asics-gel-lyte-iii,43220569-big asics-gel-lyte-iii,43220581-big asics-gel-lyte-iii,43220586-big asics-gel-lyte-iii,43220626-big asics-gel-lyte-iii,43220643-big

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *