Nowości Nike na jesień-zimę 2016

on

Jesień już tuż, tuż, dlatego producenci odzieży wypuszczają kolekcje, które pozwolą każdemu z wyprzedzeniem zaplanować uzupełnienie garderoby na zbliżający się sezon jesienno-zimowy. Postanowiliśmy sprawdzić, co w tym roku przygotowała firma Nike.

Inspiracja biegaczami

Na rynku znalazła się już kolekcja Nike International na jesień 2016. Niniejsza kolekcja to buty o sportowym charakterze, inspirowane profesjonalnymi modelami dla biegaczy. Projektanci marki chcieli, żeby ducha biegacza mogli poczuć nawet ci, którzy nie są na stałe związani z tą formą aktywności fizycznej. W kolekcji znalazły się między innymi modele Sock Dart i Air Zoom Pegasus 92, w rozmiarach i kolorystykach zarówno dla pań, jak i panów.

Nike Tech Fleece

Sezon jesień-zima 2016 będzie wyjątkowy dla wszystkich miłośników sportowych ubrań projektowanych przez koncern z Oregonu, ponieważ na rynku pojawia się kolekcja, w której po raz pierwszy zdecydowano się połączyć materiały Tech Fleece i Tech Knit. Jej główne produkty stanowią klasyczne bluzy wkładane przez głowę oraz bluzy z kapturem. Body produktów wykonano z materiały Tech Fleece; dla niewtajemniczonych w technologię Nike warto dodać, że jest to połączenie elastycznej pianki i miękkiej bawełny, dzięki któremu ubrania zapewniają prawidłową wymianę temperatury, przez zapewnienie odpowiedniej izolacji. Ponadto użycie takiego tworzywa nie wpływa na swobodę i zakres wykonywanych ruchów. W przypadku rękawów zastosowano technologię Tech Knit (nylonowo-bawełniana przędza), tym samym podkreślając wyjątkowy design nowej kolekcji, w której oprócz bluz znalazły się również koszulki i spodnie.

Kolejne spotkanie z Sereną Williams

Sereny Williams miłośnikom sportu raczej nie trzeba przedstawiać. Światowej klasy tenisistka współpracowała już z Nike Sportswear, a wynikiem tej współpracy były wyjątkowe odsłony modeli Roshe LD-1000 i Air Max 1. Koncern z Oregonu zdecydował się jeszcze raz zrealizować podobny projekt z udziałem młodszej siostry Williams, wypuszczając na rynek kolejne wersje tych samych modeli. Buty od razu przykuwają uwagę swoim nieszablonowym wzornictwem i rozwiązaniami. Materiał na cholewce fakturą budzi skojarzenie z pomarszczoną bibułą, a połączenie go z panelami z czarnej skóry daje naprawdę ciekawy efekt. Oba modele uatrakcyjnia też zastosowanie mieniących się kolorów. W Air Maxach widoczne jest to na mudguardzie, natomiast w przypadku Roshe LD-1000 wynik tego zabiegu można zobaczyć na podeszwie. Wyjątkowy charakter podkreślają napisy w stylu pisma odręcznego, znajdujące się wewnątrz butów.

[su_slider source=”media: 607,606,605,604,603,602,601″ width=”800″ height=”800″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *