Vans Old Skool – klasyk mody streetwearowej

W latach 70. na rynek trafił model Style 36, który dziś miłośnicy streetwearowych trendów znają pod nazwą Vans Old Skool. Skateboardingowe trampki z charakterystycznym skórzanym paskiem na bocznym panelu miały być projektem, który wyróżniałby się na tle poprzednich modeli. Kalifornijska marka osiągnęła swój cel, bowiem dziś buty te znane są milionom użytkowników z różnych zakątków świata.

Jak powstały Vans Old Skool?

Po kilkunastu latach działalności marki Vans jej założyciel Paul Van Doren chciał stworzyć coś nowego. Elementem przyciągającym uwagę w nowym modelu miał być tak zwany „pasek jazzowy”, który dziś jest znakiem rozpoznawczym Vans Old Skool. Co ciekawe, to właśnie ten model był pierwszym, w którym wykorzystano dodatek wykonany z naturalnej skóry licowej – rozwiązanie to miało dodawać cholewce ciekawego wyglądu oraz wzmacniać konstrukcję buta. Dodatkowo projektanci zastosowali wstawkę z zamszu w przedniej części buta, aby zagwarantować użytkownikom większa odporność na uszkodzenia mechaniczne w trakcie jazdy na deskorolce.

Spersonalizowane buty od marki Vans

Nie tylko marka Nike udostępnia swoim klientom możliwość personalizowania obuwia. Nie każdy o tym wie, że na taki pomysł jako pierwsza wpadła firma Vans i to znacznie wcześniej, bowiem jeszcze w latach 80. XX wieku. Użytkownicy mogli wybrać kolor wszystkich paneli na cholewce Vans Old Skool oraz kolor podeszwy, dzięki czemu można powiedzieć, że samodzielnie „projektowali” obuwie dopasowane w stu procentach do swojego gustu.

Streetstyle dla kobiet i mężczyzn

Zarówno damskie, jak i męskie Vans Old Skool umożliwiają tworzenie wielu fantastycznych outfitów w miejskim stylu. Kultowy model z portfolio kalifornijskiego brandu można znaleźć na rynku w ogromnej liczbie rozmaitych wariantów kolorystycznych. Ponadto projektanci tworzą też niesztampowe wariacje na temat oryginalnego modelu z lat 70. Jedną z nich są na przykład buty Vans Old Skool Platform, które wyróżniają się za sprawą masywnej gumowej podeszwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.